Web Tabanlı Tycoon Online Ücretsiz Business/Şirket Kurma OyunuEvet uzun bir araştırma döneminden sonra kendime bir şirket kurup yönetme oyunu buldum. Hemde online olarak gerçek oyuncularla oynanıyor. Temelde amaç belli, küçük üretimden başlayıp büyük şirketlere dönüşmek. Oyun ingilizce ve ayrıntı da çok fazla. Ama öğrenince çok eğlenceli bir oyun.


Başlangıç olarak belli bir miktar parayla başlıyorsunuz ve şirket ismini filan koyuyorsunuz  mesela benimki "Karacan Oil".  Gerekirse borç alabiliyorsunuz ama üretim yapamayıp borcu ödeyemezseniz faiz biniyor:D Haritada(geniş bir haritası var) kendinize bölgeler satın alıyorsunuz kuracağınız yerin büyüklüğüne göre. Sonra o bölgeye yerinizi inşaa ediyorsunuz. İnşaa ettiğinizde orada çalışması için elemanlar satın alıyor ve üretime başlıyorsunuz. Bir deponuz var ve depoya malları götürmek için bir araba satın alıp ona da bir eleman alıyorsunuz ve eğlence resmi olarak başlıyor.  Üretimler oldukça mallar depoya götürülüyor. Siz bakmasanız bile oyun oynamaya devam ediyor ve üretimlerinizi depoya yolluyor. Her 10 dk da bir, mal üretiliyor ve arabanız müsaitse yola çıkıyor(çoğu zaman çok birikince araba dönüyor yollar uzun). Mallarınız depoda birikince mallarınızı satıyorsunuz ve paranız birikiyor.

 

İşçilerin ayrı bir hesabı ve araçlarınızın ayrı birer hesabı var başta 2500 lira o hesaplarda oluyor zamanı gelince o hesaplardan para çekiliyor. Siz isterseniz o hesaplara para yatırabiliyorsunuz. Bu da benim çok hoşuma giden bir sistem oldu açık söylemek gerekirse. 3 tane yapı çeşidi var. Örnek vermek gerekirse orman, kereste fabrikası ve mobilya satıcısı. Başta hammadde üretmek için orman alıyor ve işçilerinizi orada çalıştırıyorsunuz. Ormandan gerekli parayı kazanınca kereste fabrikası kurup odunları keresteye dönüştürüyorsunuz. Tabi isterseniz sadece hammadde üretip onları da satma şansınız var. Keresteler birikince mobilya mağazası açıyor onları işleyip mobilya üretip satıyorsunuz. Böylece kendi ticaret zincirinizi kurmuş oluyorsunuz ve gerçek oyuncularla tam bir rekabet içinde oluyorsunuz.

 

Zaman geçtikçe ve şirketiniz güçlendikçe yeni seçenekler açılıyor. Kendinize hastane, otel, reklam acentası kurabiliyorsunuz. Bunların kazancı üretimden kazandıklarınızdan çok daha fazla. Ama dediğim gibi önce yeterli miktarda para kazanmanız lazım. Daha da geliştikçe kumbara açılıyor kumbaranıza para atıp şirketinizi daha çabuk geliştirebiliyorsunuz.

 

Başka şirketlerin hisselerini alabilirsiniz ve kendi şirketinizin hisselerini satabilirsiniz. Bu yolla share(paylaşım) sıralamasında kendinize iyi bir yer bulabilirsiniz. Ama ilk sıralara yerleşmek için çok çabuk ve çok sayıda fabrika kurup ilerlemeniz gerekiyor.  İsterseniz takımlara girebilir birlikte iş yapabilirsiniz. İsterseniz birsürü çeşit hammadde ve üretim fabrikaları açıp köşeyi dönebilirsiniz:) Ben bu yolu tercih ettim. Eğer sizce oyunu severseniz ve katılmak isterseniz işte oyunumuzun adresi(tıklayarak gidebilirsiniz)
 

http://usa.tycoononline.com

Oyuna girdiğinizde beni bulabilirsiniz. "Karacan Oil" şirketinin kurucusu ve işleticisi benim. Oyun adım da Han Karacan. Henüz oyunda Türk oyuncuya rastlamadım, rastladıklarım da aktif değildi. Eğer Türkler biraraya gelirsek büyük bir birlik oluşturabiliriz. Oyuna başlarsanız benimle iletişime geçebilirsiniz..

Yakın bir zamanda adminlerle konuşacağım oyunu The-West'i yaptığım gibi türkçeye çevirebiliriz belki:) Eğer oyunun türkçe olmasını istiyorsak önemli olan YETERLİ SAYIDA TÜRK OYUNCUYA ULAŞMAK. Gerisini ben halletmeye çalışırım.

OYUN İÇİ FOTOĞRAFLAR İÇİN BURAYA TIKLAYIN....
 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !